miercuri, 30 mai 2012

Nebunia vampirilor

A aparut de ceva vreme, in special in randul adolescentilor, o adevarata cultura vampireasca.
Vampirii sunt in general foarte foarte la toate capitolele, dar autorii si regizorii nu s-au pus inca de acord si in privinta "vietii" si a "adevaratei" morti a spectaculosilor domni: unii pot iesi ziua dar stralucesc, altii sunt arsi de lumina soarelui, unii pot fi indepartati cu ajutorul usturoiului si al crucilor, altii doar incatusati cu argint, unii au nevoie de odihna, altii niciodata... si tot asa.
In orice caz, se pare ca mediul informational incearca sa ne obisnuiasca cu ideea existentei acestor fiinte... Mai stii? Poate chiar sunt printre noi. Dar unde dam de ei, fetelor? Ati vrea sa gasiti un vampir din asta, nu? Ar trebui sa fie mai ales pe la noi... prin Transilvania pe-acolo... prin satele alea... stiti voi, pe dreapta, dupa raul ala... exact, in casa aia veche...
Mi se pare ca s-au ridicat sus de tot standardele fetelor din ziua de azi din cauza vampirilor.
Deja toata lumea stie ca un vampir arata absolut bestial, are o cultura de nu te plictisesti niciodata, este un romantic innascut, sau renascut, si un gentleman perfect, obisnuit cu "eticheta" secolelor trecute. Plus ca i se pune pata pe cate una si o iubeste pana in panzele albe, cum nu s-a mai vazut de pe vremea romanelor lui Dumas. Plus ca daca ai chef te mai face si nemuritoare.
Poftim! Concureaza cu asta draga domnule nascut in ultimele decenii!

Morala:
Hai pe bune dragelor! Pana la urma nu trebuie decat sa va obisnuiti sa beti putin sange. :)))

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu